Chrobacza Łąka (Hrobacza Łąka) | Szczyty | Beskid Mały - Portal turystyczny
Załóż konto Zaloguj się

Chrobacza Łąka (Hrobacza Łąka)

Informacje podstawowe
Zdjęcia
Filmy
Wysokość: 828 m n.p.m.


Chrobacza Łąka ma wysokość 828 m n.p.m. Jest szczytem położonym na obrzeżu zachodniej części Beskidu Małego. Ze szczytu roztacza się przepiękny widok na miejscowość Kozy, widać też dobrze część Bielska-Białej i Czechowice-Dziedzice. Przy dobrej pogodzie można również zobaczyć jezioro Goczałkowickie, oraz różne miasta Górnego Śląska jak np. Jaworzno.

Od strony południowej trzeba zejść na polanę, aby podziwiać równie ciekawe, albo nawet i lepsze widoki: Jezioro Międzybrodzkie, Górę Żar, Magurkę Wilkowicką i Skrzyczne. A trochę dalej rozciągające sią ogromne masywy Babiej Góry i Pilska. Przy naprawdę dobrej przejrzystości powietrza na horyzoncie można zobaczyć nawet kontury Tatr Zachodnich.

Chrobacza Łąka stała się słynna gdy postawiono tuż obok jej szczytu ponad 35 metrowy Krzyż Trzeciego Tysiąclecia. Najlepiej szczyt wygląda w nocy, kiedy krzyż jest oświetlony. Około 50 metrów od szczytu znajduje się Dom Turystyczno-Rekolekcyjny.
Rowerem z Hrobaczej Łąki w kierunku Lipnika

Komentarze
Aby mieć możliwość dodawania komentarzy, musisz być zalogowany.
Ten portal internetowy wykorzystuje mechanizm ciasteczek (cookies) w celach statystycznych i reklamowych. Z góry zakładam, że Ci to nie przeszkadza, bo jeśli tak, zawsze możesz je wyłączyć korzystając z ustawień przeglądarki. Czytaj więcej...