Regulamin portalu | Beskid Mały - Portal turystyczny
Załóż konto Zaloguj się

Regulamin portalu

§ 1. Definicje

 1. Regulamin jest to dokument znajdujący się pod adresem http://www.beskid-maly.pl/regulamin/ określający zasady korzystania z Portalu internetowego www.beskid-maly.pl.
 2. Portal jest to strona internetowa znajdująca się pod adresem http://www.beskid-maly.pl.
 3. Administratorem portalu jest osoba: Michał Zawierucha
 4. Użytkownicy są to osoby, posiadający konta w Portalu i mający uprawnienia do ich użytkowania.
 5. Goście są to osoby, które nie posiadają kont w Portalu, a jedynie przeglądają zawartość stron Portalu.

§ 2. Ogólne zasady

 1. Administrator portalu nie odpowiada za treści umieszczone przez Użytkowników. Każdy z Użytkowników, musi zdawać sobie sprawę z tego co pisze i wiedzieć, że ponosi za to całkowitą odpowiedzialność.
 2. Administrator portalu nie odpowiada również za: wszelkie szkody spowodowanie wyłączeniem Portalu z przyczyn technicznych, niezależnych od Administratora portalu oraz wejście w posiadanie haseł Użytkowników przez osoby do tego niepowołane.
 3. Administrator portalu ma prawo do okresowego wyłączania całego Portalu lub niektórych jego elementów.
 4. Administartor portalu ma prawo do wysyłania do wszystkich Użytkowników wiadomości na temat ważnych zmian w funkcjonowaniu Portalu oraz nowych elementów Portalu.
 5. Portal ma być użytkowany przez wszystkich Użytkowników zgodnie z obowiązującym prawem. W Portalu zabrania się umieszczania treści, które:
  • są niezgodne z prawem,
  • naruszają normy moralne lub dobre obyczaje,
  • mają jakikolwiek związek z pornografią, rasizmem, nienawiścią, przemocą, wulgarnością
  • są chronione prawem autorskim,
  • zawierają odnośniki do wyżej wymienionych treści,
 6. Regulamin obowiązuje od 11.11.2010 i może ulec zmianie w każdej chwili. Nowa wersja Regulaminu obowiązuje od momentu jej umieszczenia w Portalu.
 7. Każdy z Użytkowników zostanie za pomocą odpowiedniej wiadomości e-mail poinformowany o zmianach jakie zaszły w Regulaminie.
 8. Jeżeli Użytkownik nie będzie się zgadzał z wszystkimi postanowieniami nowego Regulaminu, musi wystąpić z wnioskiem o usunięcie konta w Portalu (§ 6).

§ 3. Rejestracja i konto użytkownika

 1. Goście, którzy przeglądają Portal mogą w każdej chwili stać się jego Użytkownikami. Aby tak się stało, każdy Gość musi pozytywnie przejść proces rejestracyjny, który dostępny jest pod tym adresem: http://www.beskid-maly.pl/rejestracja/.
 2. Proces rejestracyjny wymaga podania od Gościa takich danych, jak: adres e-mail, dwukrotnie hasło i nick oraz akceptacji Regulaminu. Gość, który przeszedł przez proces rejestracyjny nazywany już jest Użytkownikiem. Jednak, aby mógł zalogować się do Portalu i w pełni korzystać z jego dóbr, musi potwierdzić swoją rejestrację, poprzez kliknięcie w odpowiedni link, który zostanie mu wysłany na adres e-mail w momencie zakończenia procesu rejestracji.
 3. Nieaktywne czyli nie potwierdzone przez Użytkowników konta będą usuwane z portalu w ciągu 14 dni od ukończenia procesu rejestracyjnego.
 4. Moje konto daje Użytkownikowi możliwość zmiany swoich danych takich jak: nick, data urodzenia (tylko do statystyk) oraz zmiany hasła.
 5. Użytkownik nie może zmienić swojego adresu e-mail. Jeżeli jednak zachodzi taka potrzeba powinien o tym poinformować Administratora portalu za pomocą formularza kontaktowego.

§ 4. Komentarze

 1. Każdy z Użytkowników ma możliwość umieszczania komentarze pod różnymi elementami Portalu. Wszystkie komentarze muszą być zgodne z ogólnymi zasadami, które zostały szczegółowo opisane w § 2. Regulaminu.
 2. Komentarze łamiące wyżej wymienione zasady będą ukrywane, ale zachowane w Portalu do wyjaśnienia sprawy.
 3. Użytkownicy umieszczający niezgodne z zasadami komentarze zostaną odpowiednio jednorazowo pouczani. Jeżeli jednak sytuacja się powtórzy, ich konta zostaną zablokowane.

§ 5. Księga gości

 1. Każdy z Użytkowników oraz Gości może zamieszczać wpisy w księdze gości, która znajduję się pod adresem: http://www.beskid-maly.pl/ksiega-gosci/. Wszystkie wpisy w księdze muszą być zgodne z ogólnymi zasadami, które zostały szczegółowo opisane w § 2. Regulaminu.

§ 6. Shoutbox

 1. Każdy z Użytkowników oraz Gości może zamieszczać wpisy w Shoutbox-ie na pierwszej stronie portalu. Wszystkie wpisy znajdujące się w Shotbox-ie muszą być zgodne z ogólnymi zasadami, które zostały szczegółowo opisane w § 2. Regulaminu.

§ 7. Usunięcie konta

 1. Każdy Użytkownik (z wyjątkiem następnego punktu) portalu ma prawo do wyrejestrowania się czyli usunięcia swoich danych z portalu. Aby to zrobić należy napisać stosowny wniosek i wysłać go do Administratora portalu, za pomocą formularza kontaktowego.
 2. Prawo do natychmiastowego usunięcia konta traci Użytkownik, który posiada zablokowane konto, jeśli powodem jego zablokowania było złamanie zasad opisanych w § 2. Regulaminu.
 3. Administrator portalu ma możliwość usunięcia konta każdego Użytkownika bez podawania przyczyny.
Ten portal internetowy wykorzystuje mechanizm ciasteczek (cookies) w celach statystycznych i reklamowych. Z góry zakładam, że Ci to nie przeszkadza, bo jeśli tak, zawsze możesz je wyłączyć korzystając z ustawień przeglądarki. Czytaj więcej...