Schroniska, chaty studenckie i prywatne | Beskid Mały - Portal turystyczny
Załóż konto Zaloguj się

Noclegi - Schroniska turystyczne, chaty studenckie, prywatne i hotele

Schronisko turystyczne to budynek przeznaczony dla potrzeb obsługi ruchu turystycznego, zapewniający miejsce odpoczynku, schronienia przed wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych, w przypadku większości obiektów - bazę noclegową i gastronomiczną oraz czasami dodatkowe usługi: punkt informacji turystycznej, wypożyczalnie sprzętu turystycznego czy sportowego, dyżurka służb ratowniczych itp. W schroniskach obowiązuje powszechnie zasada, że każdy przybywający turysta ma prawo do odpoczynku i skorzystania z noclegu, chociażby w improwizowanych warunkach.

Chatka studencka to rodzaj schroniska turystycznego, prowadzonego przez organizacje studenckie lub osoby związane ze środowiskiem studenckim. W swej działalności uwzględnia zwyczaje panujące w środowisku studentów uprawiających turystykę kwalifikowaną.Chatki studenckie funkcjonują nieprzerwanie lub - częściej - sezonowo (w okresie wakacji i w weekendy).

Natomiast hotel to obiekt wchodzący w skład infrastruktury turystycznej, w którym świadczone są odpłatnie usługi noclegowe (przede wszystkim krótkookresowe). W myśl polskich standardów, hotele muszą dysponować liczbą co najmniej 10 pokoi, w większości jedno- i dwuosobowych. Jednocześnie powinny oferować szeroki zakres usług związanych z pobytem turystów. Termin "hotel" (obiekt hotelowy) bywa często mylony z szerszym pojęciem – "obiekt hotelarski". Jeśli chodzi o hotele to polecam portal www.trivago.pl, który umożliwia rezerwację oraz porównanie najlepszych hotelowych ofert.

Schroniska turystyczne

Schronisko PTTK Leskowiec Schronisko PTTK Leskowiec Schronisko PTTK Leskowiec położone jest we wschodniej(zasolskiej) części Beskidu Małego.

Schronisko nie jest takie przeludnione, jak Magurka nawet w słoneczne i ciepłe weekendowe dni, mimo iż znajduje się na przy dużym skrzyżowaniu szlaków.
Schroniska PTTK na Magurce Schroniska PTTK na Magurce Schronisko górskie PTTK na Magurce położone jest w zachodniej części Beskidu Małego na północnym brzegu polany położonej na szczycie Magurki Wilkowickiej.

Położenie schroniska w pobliżu Czupla(najwyższy szczyt) i przełęczy Przegibek(parking) sprawia, że w pogodne, weekendowe dni jest w nim trochę tłoczno.

Chaty studenckie

Chatka turystyczna PTTK Andrychów Chatka turystyczna PTTK Andrychów Chatka turystyczna Limba położona nieopodal Trzonki w Beskidzie Zasolskim. Chatką opiekuje się Oddział Zakładowy PTTK w Andrychowie. Studenckie schronisko turystyczne Studenckie schronisko turystyczne "Rogacz" Studenckie schronisko turystyczne "Rogacz" znajduje się na wschodnich zboczach Rogacza, w pobliżu Magurki Wilkowickiej. Studenckie Schronisko Turystyczne Studenckie Schronisko Turystyczne "Pod Potrójną" Studenckie Schronisko Turystyczne "Pod Potrójną" to schronisko położone w pobliżu Potrójnej, a konkretniej, Przełęczy Zakocierskiej w Beskidzie Zasolskim.

Chaty prywatne

Chatka Chatka "Gibasówka" Chatka "Gibasówka" to znajdująca się na Siodle Gibasowym cudowna chatka, w której można przenocować, po ciężkim dniu górskich zmagań. Chatka na Potrójnej Chatka na Potrójnej Chatka na szczycie potrójnej znajduje się nieopodal szczytu Potrójnej, w pobliżu szlaku czerwonego z Przełęczy Kocierskiej do Łamanej Skały oraz żółtego prowadzącego z Targanic.

Inne chaty

Dom Turystyczno-Rekolekcyjny Chrobacza Łąka Dom Turystyczno-Rekolekcyjny Chrobacza Łąka Dom turystyczny na Chrobaczej Łące znajduje się na południowo-wschodnim zboczu Chrobaczej Łąki, w pobliżu jej szczytu. Dom, mimo iż nie gwarantuje takich standardów jak schroniska, wart jest odwiedzenia.
Ten portal internetowy wykorzystuje mechanizm ciasteczek (cookies) w celach statystycznych i reklamowych. Z góry zakładam, że Ci to nie przeszkadza, bo jeśli tak, zawsze możesz je wyłączyć korzystając z ustawień przeglądarki. Czytaj więcej...